MCITP

تعداد بازدید: 7011بار

امروزه شرکتها ناچار به استفاده از کامپیوتر جهت خودکار سازی بسیاری از فعالیتهای روزانه جهت تسریع در امور و کاهش خطای نیروی انسانی و همگامی با شرکتهای رغیب می باشند . این کار توانسته بسیاری از مشکلات را برای شرکتها و سازمانها که به سبب گسترش جمعیت و پیشرفت ارتباطات ، برحجم کاریشان افزوده شده است رابرطرف سازد.
اما وجود این سیستم و خو گرفتن شرکتها با این سیستمها به سبب اثبات راندمان کاری که داشته اند باعث شده تا طراحی، اجرا و نگهداری این سیستمها به مساله ای پر اهمیت تبدیل شود. امروز در شرکتها ده ها و صدها کارمند مشغول به کارند که همگی از یک کامپیوتر در مقابل خود استفاده میکنند. در واقع کامپیوتر ها در ادارات نقش قلم، کاغذ، ماشین حساب، بایگانی اطلاعات، دفترچه آدرسها و تلفنهای مشتریان، منشی هماهنگ کننده امور و بسیاری موارد دیگر شده که این باعث میشود از کار افتادن هر یک از این سیستمها به مدت هر چند کوتاه به منزله خسارت برای شرکت باشد پس به فردی احتیاج است تا هم به صورت روزانه سیستم را مورد نظارت قرار دهد و در صورت بروز هر گونه خطا در یکی از سیستمها در زمانی کوتاه قادر به راه اندازی مجدد باشد تا خسارت به حداقل خود برسد.
بعنوان یک متخصص IT شما نیاز به داشتن اعتبار نامه برای کسب مهارت در سیستمهای ویندوز را دارید .


مایکروسافت پیشنهاد میکند اگر شما مسئول مدیریت، نگهداری و عیب یابی یک سیستم هستید و دارای 6 تا 12 ماه سابقه کار در این زمینه را دارید مدرک MCITP: Server Administrator را انتخاب کنید 

و اگر وظیفه شما برنامه ریزی، طراحی و اجرای سیستمها است و دارای حداقل یک سال سابقه کار در این زمینه هستید          Enterprise Administrator : MCITP را انتخاب کنید.

* مدرک متخصص حرفه ای شبکه مایکروسافت MCITP نشانگر مهارت فرد در بکارگیری Microsoft Windows Server 2008 می باشد. متخصصین دارای این مدرک در میان مدیران و همکاران خود به عنوان راهبران و پیشروان طراحی زیرساخت Windows Server 2008 شناخته می گردند.

دو مدرک کاربردی در مباحث شبکه مایکروسافت که جایگزین MCSE و MCSA قلمداد می گردند عبارتند از :

MCITP: Server Administrator

MCITP: Enterprise Administrator
MCITP چیست؟


MITP: Microsoft Certified IT Professional


مدرک متخصص مهندسی شبکه های مایکروسافت یا MCITP از سری Professional نشانگر مهارت فرد در به کارگیری Microsoft Windows Server 2008 می باشد.

متخصصین دارای این مدرک در میان مدیران و همکاران متخصص خود به عنوان راهبران و پیشروان طراحی زیرساخت ویندوز سرور 2008 شناخته می گردند.

اخذ این مدرک یعنی مهارت عالی در زمینه کار با ویندوز 2008 مایکروسافت.این مدرک در زمینه های شغلی زیر بیشترین کاربرد را دارا می باشد:

- مدیریت سیستمها و شبکه های وسیع
- طراحی و پیاده سازی شبکه های وسیع
- مدیریت سیستمهای IT
- مدیریت امنیت شبکه های گسترده
- معماری سیستمها و شبکه
- مدیریت شبکه

• برای اخذ مدرک Server Administrator داوطلب باید 3 آزمون مقابل را با موفقیت سپری نماید.

Exam 70-642 TS:     Windows   Server  2008   Network Infrastructure
Exam  70-640 TS:    Windows   Server  2008   Active Directory Configuring
Exam 70-646 PRO: Windows   Server  2008   Server Administrator                                 

 

• همچنین برای کسب سطح پیشرفته تر این مدارک یعنی Enterprise Administrator داوطلب باید در 5 آزمون مقابل شرکت نماید.

Exam 70-640 TS: Windows Server 2008 Active Directory, Configuring
Exam 70-642 TS: Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuring
Exam 70-643 TS: Windows Server 2008 Applications Infrastructure Configuring
Exam 70-620 TS: Windows VISTA Configuring
Exam 70-647 PRO: Windows Server 2008 Enterprise Configuring